Ksamil - Albania

Albania

Albania to kraj pełen cudów i naprawdę ciekawych miejsc, wiele z nich zostało wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO i posiada niezwykłą historię. Warto wybrać się do tego państwa na własną rękę i tym samym mieć większe pole do popisu jeśli chodzi o odkrywanie zakątków nie zawsze szeroko reklamowanych, a jednak czarujących nieprzeciętnością i po prostu uroczych.

Co warto zobaczyć będąc w trakcie zwiedzania cudów Albanii

Albania
Niezwykła Albania

Albania zachwyca pięknem natury. Miejscem ulokowanym niezwykle malowniczo, które może pochwalić się wspaniałościami przyrody jest niewątpliwie Shkoder położone nad jeziorem Szkoderskim. Na zwiedzających czekają tu ruiny zamku, góry znajdujące się nieopodal oraz liczne sprzeczności nadające temu miastu swoisty klimat.

Uroczą miejscowością z malutkimi plażami jest Ksamil a niezwykłe stanowisko archeologiczne czeka w Butrinti, które stanowi piękną osadę urzekającą również mokradłami, lagunami i ogromną ilością rzadkich gatunków płazów, owadów i ptaków. Niewątpliwy czar ma w sobie także metropolia Gjirokaster zwana „miastem tysięcy schodów”.

O czym należy pamiętać przed wyjazdem na własną rękę

Albania potrafi oczarować i niewątpliwie wspaniałym pomysłem jest odwiedzenie jej na własną rękę, warto jednak pamiętać o paru rzeczach przed wyjazdem, by móc spędzić naprawdę wspaniałe wakacje w tym interesującym kraju. Bardzo ważne jest to, by nie zapomnieć o ubezpieczeniu oraz sprawdzeniu jaką walutą płaci się w danym państwie.

Istotne jest także zorientowanie się czy operator komórkowy, z którego się korzysta posiada roaming w danym kraju, a także jakie zasady, normy i tradycje tu obowiązują. Warto też zaopatrzyć się wodę butelkowa i nigdy nie pić tej niewiadomego pochodzenia.

Wakacje mogą być niezapomnianą przygodą, zwłaszcza gdy planuje się je na własną rękę. Albania to idealny kierunek na taką wyprawę, znajduje się tutaj bowiem wiele miejsce, które urzekają swoim pięknem, dziewicza natura kusi podróżników z różnych stron świata a charakterystyczna atmosfera sprawia, że można odkryć więcej nie tylko na zewnątrz, ale i w sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *