Grecja

Grecja jest krajem często odwiedzanym przez turystów, bowiem kojarzy się z odpoczynkiem, przepyszną kuchnią oraz unikalnymi zabytkami. Najważniejsze lotniska tego kraju znajdują się w Atenach, Salonikach, Heraklionie oraz mieście Chania.

Grecja
Grecja

Warto zobaczyć przede wszystkim Peloponez, bowiem właśnie w tym rejonie Grecji znajdują się takie zabytki archeologiczne jak Mykeny, Olimpia, Korynt, Epidauros czy Mistra. Ponadto zachwyca tutejsza śródziemnomorska roślinność, uprawy winorośli, oliwek i owoców cytrusowych.

Niezwykle interesujący jest region otaczający Ateny- Attyka. Góry, kościoły, piaszczyste plaże czekają tylko na odkrycie. Ponadto znajdują się tu liczne stanowiska archeologiczne, kościoły i klasztory bizantyjskie oraz przytulne tawerny pełne pyszności.

Meteory
Meteory

W północnej części kraju położony jest największy region Grecji – Macedonia. Wakacje tutaj gwarantują ogrom atrakcji. Zachwycą Saloniki, liczne miasteczka starożytne oraz Athos, gdzie znajduje się około 20 klasztorów. Można je jednak zobaczyć jedynie płynąc łodzią wzdłuż wybrzeża. Macedonia to także niezwykle piękne plaże Półwyspu Chalcydyckiego.

Grecja
Grecja

Najczęściej odwiedzanym regionem Grecji jest Riwiera Olimpijska. Nic w tym dziwnego bowiem tutejsze plaże mogą zachwycać, a kameralne pensjonaty sprawiają, że można się tu zrelaksować. Miłośnicy zwiedzania powinni przede wszystkim zobaczyć Masyw Olimpu, Delfy, Klasztor Meteora oraz Ateny. Przepiękne piaszczyste plaże czekają natomiast w miasteczku Paralia, które jest niezwykle popularne również ze względu na ogrom rozrywek oferowanych turystom.

Niezwykłe tereny środkowej i zachodniej Grecji rozciągają się od Attyki na południu aż po Macedonię. Tutaj bowiem można cudownie wypocząć na niesamowitych plażach oraz przechadzać się po pięknych starożytnych miastach. Warto wybrać się także w góry Pindos, tutejsze szczyty są bowiem jednymi z najwyższych w całej Grecji, a ponadto na odkrycie czeka wąwóz Vikos. Poza tym czaruje tutejsza fauna i flora, mokradła koło Mesalongi oraz niezwykła Zatoka Ambrakijska