Barcelona - Hiszpania

Hiszpania

Słońce, długie piaszczyste plaże, popołudniowa sjesta i tryskający pozytywną energią ludzie to esencja Hiszpanii. Długa i barwna historia kraju oraz bogactwo kulturowe czynią to państwo jednym z najchętniej odwiedzanych kierunków turystycznych.

Popularne regiony turystyczne w Hiszpanii

Osoby spragnione relaksu na szerokich plażach o drobnym piasku, miłośnicy nocnego życia oraz

Santa Susana na Costa-Brava - Hiszpania
Santa Susana na Costa-Brava – Hiszpania

pasjonaci dzieł Gaüdiego z całą pewnością powinni wybrać się na słynne Costa Brava. „Dzikie Wybrzeże” zawiera w sobie wszystko, czego oczekują żądni przygód turyści. Do najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych należą m.in. Lloret de Mar oraz Santa Susana. Długie słoneczne kąpiele, ciepła woda Morza Śródziemnego oraz imprezy do białego rana przyciągają do kurortów przede wszystkim ludzi młodych. Przebywając na Costa Brava, nie można również zapomnieć o perełce architektonicznej tej części Hiszpanii, czyli Barcelonie.

Najważniejsze zabytki miasta to: nieukończona katedra Sagrada Familia, która stanowi najwspanialszy przykład architektury Antonio Gaüdiego; Plaza Mayor; kolumna Krzysztofa Kolumba oraz Park Güel i Casa Mila (również zaprojektowane przez Gaüdiego). Fanów piłki nożnej z pewnością zainteresuje zaś wizyta na legendarnym stadionie FC Barcelony – Camp Nou.

Kolejnym popularnym wybrzeżem Hiszpanii jest Costa del Azahar, czyli Wybrzeże Kwiatu Pomarańczy, które przyciąga rajskimi plażami, wspaniałymi promenadami oraz unoszącym się w powietrzu, majowym zapachem kwitnących pomarańczy. Najwspanialsza wizytówka tego regionu to Walencja, która przyciąga wspaniałą zabytkową katedrą, słynną giełdą jedwabiu, egzotycznym Ogrodem Botanicznym oraz intrygującym Miastem Sztuki i Nauki.

Miłośnicy sportów wodnych moc adrenaliny odnajdą zaś na Costa del Sol oraz Costa de la Luz, gdzie przychylne wiatry sprzyjają uprawianiu windsurfingu i żeglarstwa. Zwiedzając południe Hiszpanii, warto także dotrzeć do wspaniałych andaluzyjskich miast jak np. Grenada, gdzie znajduje się potężny i majestatyczny kompleks pałacowy Alhambra, stanowiący pamiątkę po czasach panowania arabskiego, czy Sewilla, której symbolem stał się malowniczy Plac Hiszpański oraz katedra del Santa Maria de la Sede de Sewilla.

Podróżując po Hiszpanii, warto także wybrać się na północ kraju, a przede wszystkim do awangardowego miasta Bilbao w Kraju Basków, które zachwyca oryginalnym kształtem Muzeum Guggenheima oraz wpisanym na listę UNESCO Mostem Baskijskim.

One thought on “Hiszpania

  1. Hiszpania to jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie i na świecie, każdy kto jeszcze się zastanawia nad wyjechaniem/zwiedzaniem traci tylko czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *