Jak szukać i na co uważać

hotelWybierając się na wakacje na własną rękę trzeba pamiętać o tym, by z rozwagą wybrać miejsce, do którego pragnie się jechać, hotel, a później dopasować transport. Można również inaczej to zaplanować, bowiem jeśli nadarzy się okazja na tanie bilety lotnicze w ciekawy zakątek świata, który znajduje się w sferze zainteresowań podróżnika warto jest z niej skorzystać, a później dopasować hotel oraz inne atrakcje.

Rezerwując jak najtańszy lot, jednakże orientując się już mniej więcej kiedy planuje się wyjazd warto wpisywać w wyszukiwarkach opcję: „Szukaj 3 dni wcześniej lub później„. Dzięki temu wyszukiwarka znajdzie loty w przedziale 7 dni, co ułatwi wybranie najtańszej oferty. Warto także porównać ceny z kilku lotnisk, które znajdują się najbliżej miejsca zamieszkania, mogą się one bowiem od siebie różnić. Zawsze należy sprawdzać ceny lotów na wszystkie lotniska w danym regionie czy mieście.

bagaze

Planując lot tanimi liniami lotniczymi warto ograniczyć bagaż rejestrowany, najlepiej spakować się w jeden, co znacznie obniży koszty biletu. Dobrze jest również zrezygnować z usług dodatkowych – to na przykład pierwszeństwo wejścia na pokład, odprawa na lotnisku czy dodatkowa przestrzeń na nogi. To także sprawi, że bilet będzie tańszy.

Tuż po sezonie linie lotnicze organizują wyprzedaże, nawet na loty oddalone o kilka miesięcy, warto więc wtedy poszukiwać taniego połączenia. Promocje zazwyczaj są ogłaszane po Nowym Roku, wakacjach i świętach. Taniej jest także w środku tygodnia, bowiem na weekend cena wzrasta.

Znajdując tani lot nie wolno zwlekać, bo są one wykupowane bardzo szybko. Warto jest lot ubezpieczyć, zwłaszcza, gdy kupuje się bilet o wiele wcześniej, wtedy w razie choroby czy innego zdarzenia losowego ubezpieczyciel zwróci za zakup ten pieniądze.

Można oczywiście wybrać inny środek transportu, zwłaszcza jeśli na taką wycieczkę wybiera się więcej osób, a miejsce nie znajduje się zbyt daleko.

Wybierając hotele warto posłużyć się opiniami osób, które już tam kiedyś były. Recenzje i polecenia to najlepszy sposób na to, by dowiedzieć się nieco więcej o miejscu, do którego planuje się przyjechać.