Madera

Madera to niesamowita wyspa, nazywana krainą wiecznej wiosny. Cały archipelag, w którego skład wchodzi właśnie Madera oraz Porto Santo znajduje się na Oceanie Atlantyckim, niedaleko północnych wybrzeży Afryki i należy do Portugalii. Nietrudno się tu dostać, bowiem lot z Lizbony trwa zaledwie 1,5 godziny. Z Polski zaś trwa około 5 godzin.

Funchal
Funchal

Stolica wyspy jest Funchal, w którym zachwycą kwiaty, luksusowe apartamenty i ciekawe zabytki. Miast posiada wspaniałą promenadę, niezwykły ogród botaniczny oraz cudowne restauracje z portugalskimi przysmakami. Z zabytków warto zobaczyć chociażby katedrę, klasztor Santa Clara czy XV-wieczny kościół Sao Paulo. Funchal to także trzy przepiękne plaże – Berreirinha, Lido oraz Ponta Gorda.

Wyjątkowym kurortem jest także Machico, które znajduje się nad oceanem wśród przepięknym wzgórz i tropikalnych owoców oraz kwiatów. W mieście tym zachwyci architektura, ciekawa fontanna Sao Roque, która posiada orientalny wygląd oraz niesamowite restauracje. Warto odwiedzić także tutejszy Trójkątny plac Largo do Municipio, a zaraz obok niego ratusz miejski oraz XV-wieczny kościół.

Jednym z największych na Maderze centrów turystycznych jest Canico. W kurorcie tym czekają takie atrakcje jak niesamowity pałac Sao Lourenco oraz XV-wieczna katedra, która zachwyci manuelińskimi zdobieniami. Plaże są tu tylko kamieniste, jednakże zarazem bardzo malownicze.

Madera posiada wiele miejsc odpowiednich do spacerów i trekkingu. Warto wybrać się na przykład wzdłuż lewad, szlaki są tu dobrze oznakowane, można więc chodzić do woli ciesząc się pięknem przyrody.