Malta

Malta to przepiękna wyspa, pełna skarbów. Można tu głęboko się zrelaksować spoglądając na lazurowe laguny, brodząc w morzu czy spacerując po majestatycznych klifach. Na miłośników zwiedzania czekają zaś starożytne świątynie, interesujące zabytki oraz historyczne zakątki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zwłaszcza jeśli kocha niespodzianki. Malta bowiem potrafi zaskoczyć.

Co warto zobaczyć na Malcie

Malta to idealne miejsce na samodzielnie zorganizowane wakacje. Dlaczego? Bowiem można wtedy wybrać do zobaczenia zakątki szyte na miarę. Zwiedzanie najlepiej zaczynać od stolicy, czyli Valletty. Miejsce to bowiem kryje takie perełki jak Pałac Wielkich Mistrzów stanowiący daną siedzibę joannitów, czy Narodowe Muzeum Archeologii, Narodowe Muzeum Wojny oraz Muzeum Zabawek. Cudne są także tutejsze wąskie uliczki, dolne oraz górne ogrody Barraka czy fort St. Angelo oraz Grand Harbour. Co ciekawe Valletta została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zachwyci także niewątpliwie średniowieczne miasteczko Mdina zwana „cichym miastem”, czy Mosta z kościołem pod wezwaniem NMP. Megalityczne budowle czekają natomiast w niewielkiej miejscowości Tarxien. Według naukowców zostały one wzniesione tu 3500 lat p.n.e. Kompleks ten także został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Malta – gdzie odpocząć?

Malta to także boskie plaże, pełne słońca, czekające w północnej części wyspy. Najpopularniejszym zakątkiem jest niewątpliwie ten ulokowany przez Golden Bay. Warto jednak odwiedzić również plażę przy Ghajn Tuffieha Bay. By tu dotrzeć trzeba pokonać 200 stopni, jednakże jest ku temu powód. Na szczycie czeka też wieża obronna z XVII wieku i urocze krajobrazy.

Najdłuższą piaszczystą plażą na Malcie jest natomiast Ghadira Bay ulokowana niedaleko miejscowości Mellieha. Piękna jest także nieduża Paradise Bay w okolicy portu Cirkewwa. Znajduje się ona pomiędzy klifami i robie niesamowite wrażenie. Po jej odwiedzeniu zaś można zrelaksować się w przytulnej kawiarence. Warto też zobaczyć plażę przy Armier Bay z pięknymi widokami na Comino oraz Gozo.

Malta to niesamowite miejsce nadające się na wypoczynek zarówno dla osób aktywnych, którzy uwielbiają nurkować, jeździć na rowerach wodnych czy uprawiać windsurfing. Można tu także całymi dniami delektować się słońcem na plaży czy spacerować w poszukiwaniu nowych, tajemniczych miejsc do odkrycia. Poza tym warto także spróbować tutejszej kuchni czy dać się ponieść atrakcjom czekającym na Malcie również po zachodzie słońca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *