Norwegia

Do Norwegii można dostać się na przeróżne sposoby. Można wybrać jazdę samochodem, autokarem, lot samolotem, wycieczkę promem czy też trwającą około 30 godzin podróż koleją. Wybierając jednak jazdę samochodem czy autokarem niezależnie od trasy, tak czy siak trzeba będzie pokonać Bałtyk.

Norwegia to niesamowity skandynawski kraj, który przyciąga przede wszystkim wyjątkową fauną i florą. Czyste wody, fiordy, lasy oraz zamierające dech w piersiach krajobrazy to bogactwa tego miejsca, które warto zobaczyć.

Bergen
Bergen

Miasta, które przyciągają turystów to przede wszystkim Bergen, Oslo oraz Alesund. Bergen zaprasza na Targ Rybny oraz długie spacery. Miasto to bowiem fascynuje krajobrazem, otaczają go góry, na które można wjechać kolejką i nacieszyć oczy wspaniałymi widokami. Oslo zaś słynie z zamku oraz skoczni narciarskiej, a także licznych pubów oraz restauracji. W Alesund natomiast czeka mnóstwo kanałów i malownicze, wąskie uliczki. To cudowne miejsce dla zakochanych, zwłaszcza nocą.

Będąc w Norwegii trzeba koniecznie zobaczyć fiordy, bowiem tylko tutaj urzekają unikalnym widokiem. Najpiękniejszym z nich jest Geirangerfjord, który znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Można spacerować tu po górskich zboczach lub też skusić się na wycieczkę statkiem, by z innej perspektywy podziwiać te cuda natury. Jednym z największych fiordów jest zaś Nordfjord, który udostępnia wycieczki rowerowe oraz liczne atrakcje wodne.

W Norwegi znajdują się także liczne punkty widokowe, na których można zrelaksować się i poobserwować krajobrazy. Najpopularniejsze to Vestkapp oddalony o 30 kilometrów od Selje, Dalsnibba, który ulokowany jest na wysokości 1500 metrów n.p.m oraz Geiranger ulokowany na brzegu fiordu. Ostatni z nich to malutka miejscowość, która jest atrakcyjna przede wszystkim dlatego, że otaczają ja wodospady oraz góry.

Wybierając się do Norwegii można zatrzymać się w hotelu ( jeśli nie trzeba zbytnio liczyć się z budżetem ), warto jednak zarezerwować pokój z wyprzedzeniem, by zapłacić mniej. Jeszcze tańszą opcją jest natomiast wybór schroniska bądź hosteli, w których panuje dobry standard.