Samolot czy samochód

Wybierając się w podróż na własną rękę warto zastanowić się jaki środek transportu wybrać.

Każda z możliwych opcji ma swoje plusy i minusy. Najczęściej wypad samochodem gdzieś daleko wiąże się z wielogodzinną jazdą, jednakże wybierając samolot trzeba liczyć się z tym, iż po wylądowaniu czeka wypożyczenie samochodu bądź przemieszczanie się komunikacją miejską.

samochod2

Podróż samochodem może być przyjemna jeśli zaopatrzyć się w dobrą muzykę i odpowiednie towarzystwo. Niewątpliwie jest to opcja dla tych, którzy wolą kameralne podróżowanie, które nie jest uzależnione od konkretnej godziny i dzięki któremu można zwiedzić o wiele więcej miejsc po prostu robiąc przystanki podczas jazdy. To alternatywa dla osób lubiących przemieszczanie się samochodem i dla wszystkich kochających spontaniczne wycieczki.

Lot samolotem bowiem należy zabukować sobie o wiele wcześniej, by nie przepłacać, a na lotnisku być punktualnie dwie godziny przed odlotem. Nie jest to więc dobre rozwiązanie dla spóźnialskich czy też osób, które boją się tego rodzaju podróżowania. Wiadomo jednak, że taki sposób podróżowania gwarantuje o wiele szybsze dostanie się na miejsce, a jeśli wybiera się jakiś egzotyczny kraj, bywa jedyną możliwością.

Warto pamiętać, żeby w czasie podroży samochodem temperatura w aucie nie była wysoka, nadmiar ciepła bowiem działa usypiająco. Średnia temperatura powinna wynosić około 20 – 22 stopni Celsjusza. Także zbyt niska temperatura nie jest odpowiednia do jazdy, najlepiej by w samochodzie było około 2 do 3 stopni mniej aniżeli na zewnątrz. Ważne są również postoje za każdym razem, gdy kierowca poczuje taką potrzebę oraz aktywność pasażerów w czasie, gdy podróż już trwa długo i wszystkich, zwłaszcza kierowcę, ogarnia znużenie.

samochod

Wybór samochodu jako środka podróży lub też samolotu uzależniony jest od miejsca docelowego, środków na podróż a także preferencji turystów. Warto rozważyć wszystkie plusy i minusy, a także zastanowić się, czy samochód w dalszej części podróży będzie stanowił udogodnienie czy też problem.