Balaton na Węgrzech

Węgry

Prawdziwy renesans turystyczny przeżywają państwa europejskie, takie jak na przykład Węgry. Najpopularniejszym kierunkiem wczasów na Węgrzech jest Balaton. Jest to największy zbiornik wodny znajdujący się na Węgrzech. Odpoczywając nad Balatonem koniecznie trzeba zobaczyć kilka miejsc, tak aby w pełni poznać największe atrakcje na Węgrzech.

Co warto zobaczyć nad Balatonem?

Miłośnicy lekkiego, węgierskiego wina koniecznie powinni odwiedzić Badascony. Jest to kilka wiosek położonych w niedalekiej odległości od siebie, w których większość mieszkańców zajmuje się uprawą winorośli. W okolicy wyznaczono kilka szlaków turystycznych poprowadzonych między innymi po zboczach największego wygasłego wulkanu jaki znajduje się na tych terenach. Cala okolica jest bardzo malownicza i idealnie nadaje się na długie rodzinne spacery.
Nad Balatonem nietrudno jest znaleźć zaciszne miejsca, w których można odpocząć od zgiełku codzienności. Na wymarzony wypoczynek w ciszy i spokoju warto wybrać Półwysep Tihany. Dominuje tu niska wiejska zabudowa, a okoliczne malownicze szlaki zachęcają do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Balaton ma także rozbudowaną ofertę wypoczynku dla miłośników dobrej zabawy. Największe kurorty turystyczne do jakich zaliczają się między innymi Fured czy Almadi to miejsca, które spać chodzą dopiero w okolicach świtu. Liczne dyskoteki zapewniają doskonałą zabawę dla osób w różnym wieku.

W północnej części Balatonu warto odwiedzić Veszprem. Jest to jedno z najstarszych miasteczek jakie znajdują się na Węgrzech. Dominuje w nim urokliwa zabudowa wąskich uliczek przy których można podziwiać między innymi renesansowe kamienice. Veszprem w przeszłości było grodem obronnym – jego historyczne centrum ulokowane było na wzgórzu zamkowym. Z wzgórza tego roztacza się przepiękny widok nie tylko na całe miasteczko ale również na rozległe jezioro. Do ważniejszych atrakcji turystycznych tego miejsca zaliczyć należy również Wzgórze św. Benedykta, ruiny romańskiego kościoła oraz Katedrę Świętego Michała.

Wczasy nad Balatonem to doskonała alternatywa dla egzotycznych wakacji. Temperatura powietrza w ciągu wakacji jest na Węgrzech wyższa niż w Polsce, a ceny wypoczynku są dosyć przystępne. Najbardziej opłaca się jechać na camping, jednak i nocleg na kwaterze prywatnej można bez większego problemu znaleźć w rozsądnej cenie. Osoby lubiące komfortowy wypoczynek powinny skorzystać z szerokiej oferty wypoczynku nad Balatonem jakie oferują największe biura turystyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *