Włochy

Włochy to kraj niezwykły, zwłaszcza Włochy Północne. Można tu znaleźć zarówno jeziora czy wysokie górskie szczyty, jak i słynne zabytkowe miasta. Poza tym czarują tutejsze przepiękne wybrzeża Morza Adriatyckiego oraz Morza Śródziemnego.

Na południe od Wenecji ulokowana jest prywatna wyspa, która jest rajem dla plażowiczów – Albarella. Wyspa ta jest ogromnie zalesiona, co stanowi o jej niezwykłym uroku. Warto również odwiedzić Rosolinę Marę, tutaj bowiem również można wypocząć na szerokiej plaże i skorzystać z wielu atrakcji.

Renomowaną miejscowością kąpieliskową jest także Caorle. Znajduje się tu jedna z najczystszych plaż w całym kraju, a poza tym miejsce to czaruje placykami oraz pięknymi uliczkami. Caorle nie bez powodu bywa nazywana Miniaturową Wenecją.

Rzym
Rzym

Niewątpliwe najsłynniejszym miastem Północnych Włoch jest Rzym. Można tutaj zwiedzić takie zabytki kultury światowej jak Koloseum, Panteon czy Forum Romanum. Rzym fascynuje również licznymi świątyniami oraz muzeami pełnymi skarbów.

Niezwykłym miastem jest także Werona, kojarzona ze słynnym dramatem „Romeo i Julia”. Najbardziej malowniczym miejscem tej aglomeracji jest Piazza delle Erbe, a w mieście można zobaczyć również takie perełki jak rzymska arena, łuk triumfalny czy też Brama Lwów.

Wenecja
Wenecja

Miastem pełnym romantyzmu, który kojarzy się z licznymi kanałami oraz mostami jest Wenecja. Będąc tutaj warto zobaczyć Bazylikę św. Marka – najwspanialszy i najcenniejszy zabytek tego miasta oraz Plac św. Marka, który znajduje się w najstarszej części Wenecji. Na odkrycie czeka także Pałac Dożów, Wieża Zegarowa czy też Most Westchnień.

Mediolan
Mediolan

Północne Włochy to również Mediolan, miasto słynące z ekskluzywnych domów mody oraz zamiłowania mieszkańców do luksusu. Sercem miasta jest niewątpliwe plac Duomo, na którym ulokowana jest Katedra Narodzin św. Marii. To jednak dopiero początek atrakcji, bowiem Mediolan prócz tego, że jest stolicą mody posiada wiele zabytków i miejsc, które warto zobaczyć.